Kowboy Lakabı Nereden Geliyor?

Kubilay Bey şakayla karışık şöyle anlatır : "Trakya’da herkes macır ya, biz de Arizona Macırıyız" ama hikayenin aslı şöyledir.

Kubilay beyin babası zamanın terzidir. Kruvaze ceketler, güneş gözlükleri ve fötr şapkası ile son derece şık giyinen merhum Terzi Hüseyin Çapuryüz. Şehirde at ile gezer, akşam meyhaneye at ile gidermiş. Meyhanede de oldukça alkol alınca atına biner eve gelirmiş. Buradaki eve gelme mevzuunda atın yolu biliyor olması çok önemli bir faktör tabii.

Hüseyin Çapuryüz erken vefat edince Kubilay Çapuryüz çevresinde "küçük kowboy" lakabıyla anılır olmuş. Çevresinde de sevilen bir insan olan Kubilay Çapuryüz’ün hayallerini süsleyip bir cesaretle açtığı kowboybüfe’ye isim olmuş tabi. Bugün Kubilay Bey’in deyimiyle “Çorlu’da kowboy dersen herkes bilir, Kubilay deyince bazıları bilir, Kubilay Çapuryüz ismini ise çok çok az kişi bilir.”

Bugün 3ncü nesili yetiştirmek ile gurur duyan kowboybüfe 02.09.1988 tarihinde kurulmuş olup , sırasıyla 02.02.2016'da Armada Şubesi, 02.4.2018 de Emlak Konut Şubesi ile Çorlu’da 3 şubeye ulaştıktan sonra 1 Temmuz 2020 de 4ncü şubesi ile kowboyHAN Butik Otel ile Kazdağları’nda Çamlıbel’de yeni bir yolculuğa çıkmıştır.

EN ÜSTE ÇIK